כיצד מנקים שטיחים מקיר לקיר?

ניקוי שטיחים מכל הסוגים - מבריק

שטיחים מקיר לקיר משדרגים מראה של כל חלל בו הם נמצאים בצורה נפלאה, ולמרות ששאיבה קבועה שלהם עוזרת לשמור על המראה שלהם, היא לא מבטיחה שהם יהיו נקיים. כדי לבצע ניקיון לשטיח קיר אל קיר, חשוב להשתמש בחומרי ניקוי ובשיטות ייחודיות שיהפכו אותם לנקיים, גם מבפנים וגם מבחוץ.

מדוע חשוב לבצע ניקוי שטיחים מקיר לקיר?

שטיחים עשויים מסיבים אשר מושכים אליהם שיערות, אבק ולכלוך ממש כמו דבק, ולכן חשוב לנבצע ניקוי שטיח מקיר לקיר אותם ברגע שהוא מתלכלך. מעבר לכך, יש לבצע ניקוי שטיחים יסודי באופן קבוע כדי להסיר מהם חיידקים שעלולים לגרום למחלות שונות, וגם את קרדית האבק שגורמת לעיטושים, אלרגיות, ומחלות בדרכי הנשימה.

ניקוי שטיחי קיר לקיר באופן יסודי

לפני שאתם מתחילים בניקוי שטיחים, חשוב שתדעו אם הם עשויים מסיבים טבעיים או סינטטיים. סיבים סינטטיים הם חזקים ועמידים יותר מסיבים טבעיים, ולכן יכולים לעמוד גם בניקוי קשיח. סיבים טבעיים לעומת זאת, דורשים ניקוי עדין יותר, בלי שפשופים חזקים ובלי חומרים שעשויים להרוס אותם. בנוסף, מומלץ גם שתזיזו מהשטיח רהיטים המונחים עליו כדי שלא יפריעו לכם במלאכת הניקוי. לאחר שתגדירו את סוג השטיח, וכן תזיזו ממנו רהיטים, תוכלו להתחיל במלאכת הניקוי באופן הבא:

  1. ניקוי ראשוני – אבק כאמור נוטה להצטבר בתוך שטיחים, ולכן חשוב להסיר אותו בראש ובראשונה. עשו זאת באמצעות שאיבה יסודית של השטיח מקיר לקיר, ומומלץ אפילו שתעברו על השטיח פעמיים כדי להיות בטוחים שכל האבק נשאב החוצה.
  2. ניקוי רטוב – בשלב הזה עליכם להחדיר לתוך סיבי השטיח מים וחומרי ניקוי שניתן להשיג בחנויות לכלי בית. בחרו חומר ניקוי שמתאים לסוג הסיבים של השטיח שלכם, והחדירו אותו לתוך השטיח באופן יסודי, יחד עם מים. קראו בקפידה את הוראות השימוש של חומרי הניקוי, והקפידו לא להכניס יותר מדי ממנו לתוך השטיח, ולא להשאיר אותו על המשטח לזמן רב מדי על מנת שלא ייהרס.
  3. קרצוף – כדי שהמים וחומרי הניקוי יחדרו לעומק הסיבים, קרצפו את השטיח עם מברשת עדינה או חזקה, בהתאם לסיבים.
  4. שאיבה – לאחר שיעבור די זמן, בצעו שאיבה רטובה של השטיח באמצעות המברשת של שואב האבק שנועדה למשימה הזו. לאחר מכן, הניחו לשטיח להתייבש לפני שתלכו עליו, או תחזירו אליו השטיחים.

ניקיון לשטיח קיר אל קיר צריך להתבצע באופן קבוע ויסודי כדי למנוע הצטברות של חלקיקים מזיקים בתוכו, ובאמצעות השלבים שהוזכרו מעלה, תוכלו לעשות זאת כמו מקצוענים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter

אולי יעניין אותך גם:

טיפים חשובים על ניקוי שטיחים

שטיחים מוסיפים הרבה צבע ואווירה לבית אבל גם הרבה לכלוך ואבק. לכן אם החלטתם להכניס שטיח, בעיקר אם מדובר בשטיח באחד מחדרי

ניקוי ספות באר שבע ודרום הארץ - מבריק

ניקוי ספות בבאר שבע והסביבה

אנחנו מתקרבים לחג הפסח ולעונת האביב וזה אומר הרבה דברים אבל בעיקר אומר- ניקיונות! זה לא סוד שזו העונה שבה רוב האנשים

שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב digg
שיתוף ב stumbleupon
שיתוף ב mix
שיתוף ב pocket
שיתוף ב xing

לקבלת הצעת מחיר:

פוסטים אחרונים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן