מבריק - ניקוי ספות, שטיחים, מזרונים, וריפודים לרכב | 055-6868635 Mavrik.co.il-Logo

טיפים לשמירה על ניקיון השטיחים

שטיחים הם פריטים בעלי חשיבות רבה בכל בית. מעבר ליופי שהם מעניקים לכל אחד מהמרחבים בבית, הוא מאפשר לבני הבית ובמיוחד לילדים לשבת על משטח עבה ולא על הרצפה, דבר שהוא חשוב מאד לשמירה על בריאותם.

ניקיון של שטיחים מקיר לקיר 

בשכבות התחתונות של שטיחים מקיר לקיר מצטברים כמויות עצומות של אבק ולכלוך. באמצעות שואבי האבק החדשניים חשוב לנקות לפחות אותם אחת לשבוע. השואב אכן מנקה כמה רבדים פנימיים אך אף על פי כן תמיד נותר לכלוך בחלקים הפנימיים של השטיח. רק מי שראה פעם שטיח מקיר לקיר שמוציאים אותו מהחדר מבין עד כמה מדובר בכמויות עצומות שנערמות לאורך שנים.

לכן חשוב מאד להזמין מדי פעם חברה מקצועית שתבצע ניקוי שטיחים יסודי באמצעות מכשור מתוחכם להסרה של כל שכבות הלכלוך וגם הכתמים.

ניקוי השטיח בחיי היום יום 

הדגמים יוצאי הדופן של השטיחים החדשים מתאימים לכל חלל, כמו לחדר המגורים בדירות של פרויקטים חדשים בעפולה ובחדרים נוספים.

מאז שלקוחות רבים הכניסו לשימוש שוטף בבית את שואבי האבק המתקדמים בעלי התפוקה הגבוהה, כמות הלכלוך והאבק פחתה, אך עם זאת עדיין יש אבק ששואבי האבק אינם מצליחים להסיר.

הסרה של כתמים 

כתמים שנמצאים פרק זמן ארוך על השטיח, די קשה להסיר אותם. מומלץ לבצע ניסיון באמצעות ספריי ייעודי לשטיחים או לחלופין באמצעות סודה לשתייה. ברוב המקרים השימוש בחומרים הללו ייצור שיפור משמעותי בנראותו של השטיח אך לא תמיד ההסרה תהיה מלאה לאור העובדה שהכתם קים תקופה ארוכה.

הופכים את השטיח

שיטה שפועלת תמיד היא היפוך של השטיח על צדו השמאלי. משאירים כך את השטיח כמה ימים, בני הבית דורכים עליו כרגיל ועם הזמן כל הלכלוך שמתחבא בין החוטים הצפופים יורד כלפי מטה. 

לאחר כשבוע מרימים בעדינות את השטיח כלפי מעלה ומנקים את כל הכמות העצומה של הלכלוך שזלגה החוצה. ההמלצה היא להמשיך בהנחת השטיח ההפוך לפרק זמן נוסף כדי להוציא את מרב הלכלוך.

ניקוי השטיח על ידי חברה לניקוי שטיחים מקצועית

אם השטיח נראה לכם מלוכלך, סביר להניח שהוא מאד מלוכלך ולכן כדאי לפחות פעמיים בשנה לפנות לחברת ניקוי שטיחים מקצועית המתמחה בכך. ההליך הוא בטיחותי ואינו פוגע בסיבים של השטיח בכל סוג של אריגה.

בשלב ראשון מכניסים את השטיח לתערובת של חומרי ניקוי אשר ממיסה את הלכלוך והשומן שהצטברו עליו. מקרצפים ומנקים היטב את השטיח. לאחר מכן השטיח עובר הליך של סחיטה במכונות ייעודיות ולסיום ייבוש ובישום והוא מוכן להעברה לביתו של הלקוח.

ברוב המקרים חלק מהכתמים נעלמים, אך לעיתים יש כתמים עקשניים שלא מצליחים להוריד אלא רק להבהיר במעט. בכל פעם שהשטיח עובר ניקוי יבש רמת הלכלוך של הכתם מתבהרת. 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter

אולי יעניין אותך גם:

ניקוי שטיחים מכל הסוגים - מבריק

תיקון שטיחים

יש לכם שטיח שאתם מאוד אוהבים ואתם לא מוכנים להיפטר ממנו בשום פנים ואופן, על אף שהוא כבר די בלוי וקרוע? לפני

טיפים חשובים על ניקוי שטיחים

שטיחים מוסיפים הרבה צבע ואווירה לבית אבל גם הרבה לכלוך ואבק. לכן אם החלטתם להכניס שטיח, בעיקר אם מדובר בשטיח באחד מחדרי

שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב digg
שיתוף ב stumbleupon
שיתוף ב mix
שיתוף ב pocket
שיתוף ב xing

לקבלת הצעת מחיר:

פוסטים אחרונים

דילוג לתוכן