מבריק - ניקוי ספות, שטיחים, מזרונים, וריפודים לרכב | 055-6868635 Mavrik.co.il-Logo

איך לנקות שטיח בבית?

ניקוי שטיחים - מבריק

אם אתם מהאנשים האלה שיש להם שטיחים בבית, בטח יצא לכם לנקות אותם אחת לכמה זמן. לרוב ניקוי השטיחים בבית גובל כמעט ביום שלם הכולל ניקוי האבק, שטיפה וייבוש אל מול השמש. אך לעיתים התהליך לא צולח ונשארים כתמים המלווים אותנו לימי הניקיונות הבאים.

כדי להקל עליכם בתהליך הניקיון, החלטנו לשתף אתכם בכמה טיפים לניקוי יעיל של השטיחים שלכם בבית, במטרה לתת לכם את הידע להתמודד עם הניקיון ולקבל תוצאה לא פחות ראויה.

איך מנקים שטיח?

הטיפ הראשון שלנו עבור ניקוי שטיחים הוא להבין באיזה סוג שטיח מדובר, מכיוון לכל שטיח מגיע הניקיון המתאים לו:

ניקוי שטיח מקיר לקיר

אם יש לכם שטיחים מקיר לקיר, רצוי שתחזיקו גם בשואב אבק, שכן שטיחים מקיר לקיר הם שטיחים גדולים אותם לא ניתן להזיז. במידה וטרם רכשתם שואב אבק חזק מספיק, ניתן להשתמש במטאטא בעל סיבים חזקים ולהבריש את השטיח מתחילתו ועד סופו. כדי לסיים את הניקיון השתמשו בחומר ניקוי מבושם ייעודי עבור השטיחים, למראה נקי וריח נהדר.

ניקוי שטיח בעבודת יד

שטיחים בעבודת יד הם שטיחים שניקיון לא נכון עלול לפרום ולהרוס אותם, לפיכך לא מומלץ להשתמש בחומרים המתאימים לשטיח רגיל. ניתן לנקות את השטיח באמצעות שואב אבק במידה והתפר מאפשר זאת, או על ידי תליה של השטיח ומתן מכות עדינות כדי להיפטר מהאבק.

ניקוי שטיח פשוט

שטיחים פשוטים אשר לא עונים על הקריטריונים מעל, ניתן לנקותם באמצעות חומר לניקוי שטיחים ייעודי, וקרצוף על ידי מטאטא בעל סיבים קשים. עם סיום הניקיון מומלץ לתלות את השטיח לייבוש, אך לא כדאי באזור שיש בו שמש חזקה כדי לא לפגוע בצבעו. להשלמת הניקיון לאחר הייבוש מומלץ להשתמש בשואב אבק כדי להיפטר מהאבק שנקלט תוך כדי הייבוש או שלא נוקה במהלך הניקיון.

איך מנקים כתמים מהשטיח?

הטיפ הכי חשוב של ניקיון כתמים משטיחים היא לדאוג לנקות אותם ברגע ששמים לב אליהם ולא להשאירם על השטיח לתקופת זמן ארוכה. לניקוי הכתמים ניתן להשתמש בתכשיר ייעודי להסרת כתמים המתאים לסוג השטיח שלכם או להשתמש בחומץ וסודה לשתייה.

מתי כדאי לפנות לחברת ניקוי שטיחים מקצועית?

במצבים בהם לא ניתן לאבחן את סוג השטיח, או כאשר יש צורך בניקוי וחיטוי עמוק יותר של השטיח, מומלץ להימנע משימוש בחומרים ללא התייעצות, ולפנות לחברה מקצועית בעלת הידע הנדרש לניקוי שטיחים. חברה מקצועית תדאג לשטיח מבריק ע”י שימוש בחומרים המתאימים לסוג השטיח שבבעלותכם, תחטא את השטיח שלכם ותשתמש בציוד ייעודי לניקיון ויבוש השטיחים בכדי לשמור על איכות השטיחים שלכם.

לקריאה נוספת: ניקוי שטיחים עם חברת ניקוי מקצועית

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter

אולי יעניין אותך גם:

ניקוי שטיחים מכל הסוגים - מבריק

תיקון שטיחים

יש לכם שטיח שאתם מאוד אוהבים ואתם לא מוכנים להיפטר ממנו בשום פנים ואופן, על אף שהוא כבר די בלוי וקרוע? לפני

טיפים חשובים על ניקוי שטיחים

שטיחים מוסיפים הרבה צבע ואווירה לבית אבל גם הרבה לכלוך ואבק. לכן אם החלטתם להכניס שטיח, בעיקר אם מדובר בשטיח באחד מחדרי

שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב digg
שיתוף ב stumbleupon
שיתוף ב mix
שיתוף ב pocket
שיתוף ב xing

לקבלת הצעת מחיר:

פוסטים אחרונים

דילוג לתוכן